siostry-klaryski-w-slupsku

Aktualności

Zapraszamy na koncert

Otton 2

 

Po koncercie będzie możliwość nabycia tomiku poezji i płyty  ''Tajemne drzwi" za dobrowolną ofiarę złożoną na remont klasztoru. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca i życzliwość okazaną naszej Wspólnocie.

W tomiku znajdują się wiersze czterech sióstr: s. M. Izabeli Zieniewicz, s. M. Lidii Mahler, s. M. Tacjany Skowrońskiej i s. M. Teresy Pechman. Do dwunastu wierszy s. M. Weronika Ślusarskaskomponowała muzykę. Publikacja ubogacona została ilustracjami wykonanymi przez s. M. Weronikę Ślusarską, s. M. Pię Czernyk i s. M. Teresę Pechman. Na okładce wykorzystałyśmy zdjęcie fot. Dariusza Ślusarskiego, brata s. M. Weroniki. Nasza publikacja została objęta honorowym patronatem przez: Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka oraz Ordynariusza Diecezji ks. bp Edwarda Dajczaka.
Płyta dołączona do tomiku została nagrana 15 listopada i 20 grudnia 2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku, dzięki życzliwości Pani Dyrektor Violetty Wójcik.
Wykonawcy:
s. M. Weronika Ślusarska – kompozycje, wokal, gitara
Dorota Pniewska – wokal
Muzycy z Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltika w Słupsku
Małgorzata Madejska – skrzypce
Jarosław Madejski– wiolonczela
Agnieszka Respondek – flet
oraz pedagog Szkoły Muzycznej w Słupsku
Przemysław Sysojew – Osiński – fortepian
s. M. Teresa Pechman– recytacja
Utwory: Cichutka Hostia: Imię Twe Jezu: Kruszynko chleba: Miłości: Tajemne drzwi: U Stóp Twoich i Uwielbiajcie Pana w opracowaniu Marka Czerniewicza i Zespołu. Pozostałe utwory w opracowaniu Zespołu.
Rejestracja nagrania – Robert Piotrowski
Realizacja dźwięku, mix i mastering – Krzysztof Madejski.

Nawiedzenie Relikwii Św. Ojca Pio


W dniu 15 czerwca 2016r. po raz pierwszy w historii Słupska, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia (Roku Miłosierdzia) nastąpi jednodniowe nawiedzenie Relikwii Św. Ojca Pio.

Prosić o miłosierdzie dla grzeszników, a także w różnych innych potrzebach bliźnich było chlebem powszednim Św. Ojca Pio. Lista spraw i osób, które codziennie polecał dobremu Bogu, wydawała się nie mieć końca. Ich życiowe problemy stawały się intencjami jego modlitw, a troska o ich zbawienie jego powołaniem.


Już dzisiaj serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału
w tym niezwykłym wydarzeniu w historii naszego miasta.

Szczegółowy program pobytu relikwii jest dostępny zarówno po kliknięciu w zakładkę "Program" w poniższym banerze, jak i na obrazku na dole tego ogłoszenia.

Szczegółowy program
Nawiedzenia Relikwii Św. Ojca Pio
wraz z modlitwami do Świetego
można również pobrać klikając na poniższy obrazek

Nawiedzenie Relikwi Św. Ojca Pio w Słupsku plakatA3

 

Św. o.Pio u Sióstr Klarysek

DSCN3414„Nie wejdę do Nieba dopóki przez jego bramę nie przeprowadzę ostatniego swego duchowego dziecka” – zapowiedział przed śmiercią św. O. Pio.!5 czerwca Święty o. Pio przybył do Słupska – był z nami obecny nie tylko w tajemnicy Świętych obcowania, ale i w wyjątkowych relikwiach. Z Pietrelciny został przywieziony habit Świętego, którego używał w latach 50 – tych, rękawica, która skrywała stygmat lewej dłoni oraz bandaż okrywający ranę serca z widocznymi śladami krwi. Relikwie goszczą w Polsce zaledwie 10 dni. Przywiózł je krajowy koordynator grup modlitwy św. o. Pio  o. Roman Rusek OFM Cap. Przez godzinę mogłyśmy uczcić relikwie w naszej klauzurowej kaplicy. Nasz klasztor jest pod duchową opieką św. o. Pio od 1958 r. o czym zostałyśmy listownie zapewnione przez Świętego. W południe rozpoczęła się uroczysta Eucharystia po przewodnictwem o. Romana, którą koncelebrowało 16 kapłanów. Ze Słupska ,Koszalin,Sławna i okolic. Przez cały dzień i noc wierni bardzo licznie nawiedzali nasz kościół, aby uczcić relikwie św. o. Pio. Serdecznie dziękujemy wszystkim .którzy zaangażowali się w przygotowanie nocnej adoracji i wszystkich spraw związanych z nawiedzeniem relikwii. Relikwie pożegnałyśmy następnego dnia wczesnym rankiem podczas Mszy św.

DSCN3436.JPG2K0A0059.jpgDSCN3418.JPG2K0A1230.jpg2K0A0105.jpg2K0A0047.jpg2K0A1342.jpg2K0A0127.jpg2K0A0126.jpgDSCN3410.JPG2K0A1225.jpgDSCN3471.JPGDSCN3467.JPGDSCN3397.JPG2K0A1366.jpgDSCN3463.JPG2K0A9972.jpg2K0A0125.jpg2K0A1378.jpgDSCN3425.JPG2K0A0079.jpg2K0A1319.jpg2K0A1261.jpg2K0A0106.jpgDSCN3414.JPGDSCN3413.JPGDSCN3477.JPG2K0A9969.jpg

Życzenia


DSCN3054Tajemnica Bożego Narodzenia to światło, które w ciemnościach świeci , to Miłość i Miłosierdzie, którego pragnie ludzkie serce, to Pokój i Radość bez kresu.
Klękając przed tą Tajemnicą z wiarą wyznajemy, że dziecię narodzone w stajni jest Synem Bożym. Jezus przychodzi na świat w ubóstwie, aby nam pokazać, że nawet trudne i bolesne miejsca naszego życia są miejscem Jego narodzenia. On jest Emmanuelem – Bogiem pośród nas, którego prawdziwe Bożonarodzeniowe przesłanie brzmi: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni Miłosierdzia dostąpią… Pozwólmy Jezusowi narodzić się w naszych sercach okazując Miłosierdzie i dając nadzieję każdemu człowiekowi. Niech Narodzenie Bożej dzieciny napełni nasze serca, nasze Rodziny, Przyjaciół i Bliskich Miłością i Pokojem.
Z darem modlitwy u Stóp Jezusa – Słowa Wcielonego
Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji

FOTO 1009

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2