siostry-klaryski-w-slupsku

Aktualności

Serdecznie dziękujemy


Wszystkim, którzy wsparli nas słowami otuchy i okazali wiele serca i życzliwości, nadesłali kondolencje oraz uczestniczyli w dzisiejszych uroczystościach pogrzebowych
Ks. Biskupowi Pawłowi Cieślikowi, licznie zgromadzonym Kapłanom, biorącym udział w koncelebrze Mszy św., Siostrom zakonnym, Rodzinie, Znajomym, Przyjaciołom, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, wszystkim wiernym za modlitwę, intencje mszalne, złożone wieńce i kwiaty oraz Zakładowi Pogrzebowemu „Zieleń” za profesjonalną obsługę składamy
serdeczne "Bóg zapłać"

Siostry Klaryski od Wieczystej adoracji
oraz Kapelan Sióstr ks. Józef Kwieciński

Odeszła do Pana s.M.Franciszka

DSC 6820Najwyższy , Wszechmocny i dobry Panie
Twoje są uwielbienie, chwała, cześć i wszelkie błogosławieństwo.
Pochwalony bądź, mój Panie za dar życia s. M. Franciszki
Pochwalony bądź, za jej powołanie, którym obdarzyłeś naszą Wspólnotę
Pochwalony bądź, mój Panie za wierność i służbę Kościołowi Świętemu naszej Siostry,
Pochwalony bądź, za trudy i cierpienia znoszone przez Siostrę, bowiem błogosławieni są ci, którzy przyjmą je w pokoju bo przez Ciebie o Najwyższy zostaną nagrodzeni.
Droga Siostro Mario Franciszko
Wierzymy, że Dobry Bóg nagrodzi Twój trud i poświecenie dla dobra Wspólnoty i całego Kościoła Świętego. Dziękujemy za Twoją długoletnią, sumienną i ciężką pracę zakrystianki. W naszej pamięci pozostaniesz na zawsze jako wierna adoratorka Najświętszego Sakramentu. Twoje życie ciche, skromne, pełne troski o Kościół i Ojczyznę było zbudowaniem dla wielu osób. Byłaś zawsze bardzo wymagająca wobec siebie, nawet w chorobie kiedy siły opuszczały cię z każdym dniem, odmawiałaś brewiarz i uczestniczyłaś w Eucharystii. Ostatni miesiąc Twojego życia to czas wielkiego cierpienia, w którym łączyłaś się z Jezusem Ukrzyżowanym. Jezus Boski Oblubieniec przyjął twoją ofiarę, przychodząc po Ciebie w nocy, w I piątek miesiąca,5 września, aby Cię zabrać na Wieczystą Adorację do nieba. Droga Siostro pokój ci wieczny w cichej krainie, gdzie ból nie sięga, gdzie łza nie płynie, gdzie słyszysz Boga głos serdeczny ”Pokój ci wieczny”

DSC_6820.jpgDSC_7238.jpg


Jubileusz s.M.Stanisławy

DSCN1203

 21 sierpnia  składałyśmy dziękczynienie Panu Bogu za 65 lat służby zakonnej s. M. Stanisławy. Drogiej Jubilatce życzymy wielu łask Bożych, radości i siły w dalszym kroczeniu drogą rad ewangelicznych. Niech nasz Pan Jezus Chrystus wynagrodzi za trud i ofiarę codziennego życia, niech wspiera i umacnia napełniając serce Drogiej Siostry darami Ducha Świętego. Zawierzamy Siostrę Jubilatkę opiece Matki Najświętszej  i Anioła Stróża.

DSCN1203.JPGDSCN1198.JPGDSCN1206.JPGDSCN1194.JPGDSCN1200.JPGDSCN1204.JPG

Profesja Wieczysta s.M.Serafiny

DSCN1276Dnia 28 sierpnia br. W kościele św. Ottona w Słupsku odbyła się Uroczysta Msza Święta podczas której s. M. Serafina od Matki Bożej Anielskiej złożyła Uroczyste Śluby Wieczyste. Nasza Siostra przez osiem dni rekolekcji przygotowywała się do całkowitego oddania Boskiemu Oblubieńcowi. Eucharystii przewodniczył ks. Józef Kwieciński nasz Kapelan, który wygłosił okolicznościową homilię. W prostych słowach ks. Kapelan podkreślił wartość powołania kontemplacyjnego i konsekracji Profeski. Mówił o miłości Oblubieńczej i życzył Siostrze wielu łask Bożych w wypełnianiu woli Bożej w codziennym życiu. Po uroczystości Siostra Serafina jeszcze przez chwilę pozostała przed kościołem, aby przyjąć życzenia od Rodziny i bliskich jej sercu. Następnie udała się do klasztoru, gdzie w rodzinnej atmosferze przy wspólnym posiłku dzieliła się ze Wspólnotą swoją radością. Po obiedzie Siostra ponownie spotkała się z Rodziną tym razem w klasztornej rozmównicy. Życzymy Siostrze Bożego Błogosławieństwa. Niech obrączka, która jest zewnętrznym znakiem zaślubin z Boskim Oblubieńcem przypomina Profesce o złożonych zobowiązaniach wobec Pana Jezusa, Wspólnoty i całego Kościoła Świętego. Życzymy wytrwania.

DSCN1227.JPGDSCN1251.JPGDSCN1280.JPGDSCN1269.JPGDSCN1283.JPGDSCN1259.JPGDSCN1213.JPGDSCN1224.JPGDSCN1234.JPGDSCN1276.JPGDSCN1258.JPGDSCN1279.JPG

Porcjunkula 2014r.

DSCN1124,,Wolą Bożą było, że mają być biedni i żyć w imię Królowej Niebieskiej” – oznajmił swoim braciom św. Franciszek. I tak Porcjunkula stała się jego umiłowanym miejscem. A Bóg mu błogosławił przyznawszy poprzez Papieża Honoriusza III odpust zupełny dla każdego, kto szczerze i pobożnie nawiedzi  ów kościółek. Jednak dzięki niepojętemu Miłosierdziu przywilej ten z biegiem czasu rozszerzono na wszystkie kościoły świata,, a wasze to jest po wsze czasy raz w roku przez całą dobę od nieszporów dnia pierwszego sierpnia przez noc aż do nieszporów dnia następnego”. Dlatego gdy przyszedł dzień 01.08.2014r. nasz kościół pw. Św. Ottona wypełnił się radością z tak wielkiego święta. Pomimo wakacyjnej pory świątynia wypełniona była licznymi wiernymi na czele z duchowymi synami i córkami św. Biedaczyny – tercjarzami. Uroczystości rozpoczęły się Msza Świętą o godz. 18.00. W tym roku nauki głosił o. Arnold OFM z Wejherowa. Po Eucharystii odbyła się adoracja poprowadzona przez członków III Zakonu – zakończona Apelem Jasnogórskim z nauką. Następnie wierni ponownie zgromadzili się u Stóp Jezusa by o północy wziąć w kolejnej Mszy Świętej. Następnego dnia o godz10.30 odśpiewano godzinki ku czci Niepokalanej Matki  a o 11.00 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, którą koncelebrowało 10 Kapłanów . Nauki o. Arnolda przypomniały wiernym o znaczeniu odpustu i jak jest on ważny w życiu każdego wierzącego.,,Wolą Bożą było, że mają być biedni i żyć w imię Królowej Niebieskiej” – oznajmił swoim braciom św. Franciszek. I tak Porcjunkula stała się jego umiłowanym miejscem. A Bóg mu błogosławił przyznawszy poprzez Papieża Honoriusza III odpust zupełny dla każdego, kto szczerze i pobożnie nawiedzi  ów kościółek. Jednak dzięki niepojętemu Miłosierdziu przywilej ten z biegiem czasu rozszerzono na wszystkie kościoły świata,, a wasze to jest po wsze czasy raz w roku przez całą dobę od nieszporów dnia pierwszego sierpnia przez noc aż do nieszporów dnia następnego”. Dlatego gdy przyszedł dzień 01.08.2014r. nasz kościół pw. Św. Ottona wypełnił się radością z tak wielkiego święta. Pomimo wakacyjnej pory świątynia wypełniona była licznymi wiernymi na czele z duchowymi synami i córkami św. Biedaczyny – tercjarzami. Uroczystości rozpoczęły się Msza Świętą o godz. 18.00. W tym roku nauki głosił o. Arnold OFM z Wejherowa. Po Eucharystii odbyła się adoracja poprowadzona przez członków III Zakonu – zakończona Apelem Jasnogórskim z nauką. Następnie wierni ponownie zgromadzili się u Stóp Jezusa by o północy wziąć w kolejnej Mszy Świętej. Następnego dnia o godz10.30 odśpiewano godzinki ku czci Niepokalanej Matki  a o 11.00 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, którą koncelebrowało 10 Kapłanów . Nauki o. Arnolda przypomniały wiernym o znaczeniu odpustu i jak jest on ważny w życiu każdego wierzącego.

DSCN1101.JPGDSCN1110.JPGDSCN1124.JPGDSCN1097.JPGDSCN1117.JPG

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2