siostry-klaryski-w-slupsku

Ogłoszenia

XVII Niedziela zwykła 30.07.2017r.

1.Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpocznie się miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej jak  i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów pielgrzymuje na Jasną Górę. Łączmy się z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego Narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
2.W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.oo.
3.W najbliższy wtorek 1 sierpnia przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy naszą modlitewną pamięć.
4.W środę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. W naszym kościele jak w każdym kościele franciszkańskim odpust Porcjunkuli ma uroczysty charakter. Uroczystość rozpocznie się we wtorek 1 sierpnia Mszą św. o godz.18.00. Zakończenie  w środę 2 sierpnia Mszą św. o godz. 18.00.( plan uroczystości odpustowych jest wywieszony w kruchcie kościoła.) Naszej uroczystości przewodniczyć będzie ks. Zbigniew Dudojć. Adorację poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich i Grupa Modlitwy Ojca Pio. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
5.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
6.W tym tygodniu patronują nam:
- 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli(1491 -1556) założyciel Zakonu Jezuitów,
- 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori(1696 – 1787) bp. i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Ojców Redemptorystów,
- 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786 – 1859) patron  kapłanów.
7.W przyszłą niedzielę 6 sierpnia będziemy przeżywali Święto Przemienienia Pańskiego.
8. Polecamy naszą prasę katolicką.
9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelką pomoc okazaną Siostrom.

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry klaryski od Wieczystej Adoracji.

V Niedziela Wielkanocy 14.05.2017r.


1.Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już  tu na ziemi zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu ‘fiat” nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna szła z Nim na Kalwarię trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty- Kościoła.
2.Przez majowe dni razem z Maryją trwajmy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, w niedzielę o godz.17.30. a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej.
3.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00., spotkanie modlitewno – formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
4.We wtorek 16 maja przypada Święto kolejnego patrona Polski św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika.
5.W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z nabożeństwem majowym.
6. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
7.Polecamy prasę katolicką: ”Gość Niedzielny”, „Niedzielę
8.W przyszłą niedzielę spotkanie Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.
9. 28 maja po Mszy św. o godz. 10.00 w naszym kościele odbędzie się prezentacja książki : „Eryk Dulski organista” autorstwa ks. Kanonika Joachima Feńskiego. Książka ukazuje dzieje parafii św. Ottona w Słupsku przed  1945r.,a także dobroczynną posługę duszpasterską, zwłaszcza ks. Pawła Gedigi oraz organisty, Eryka Dulskiego. Będzie także możliwość nabycia tej książki. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
10.Za jakikolwiek dar serca, wsparcie materialne i duchowe potrzeb naszego kościoła i klasztoru składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim życzymy miłego niedzielnego odpoczynku i Błogosławieństwa Bożego.

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry klaryski od Wieczystej Adoracji.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 23.04.2017r.

1.Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia  Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłosierną Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.
2.Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo „ Godziny Miłosierdzia” dziś  o godz. 15.00.
3.Dzisiaj przypada Święto Patronalne Caritas Polska i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
4.Jutro w poniedziałek 24 kwietnia zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego będziemy obchodzić przeniesioną z dzisiejszego dnia  Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
5. We wtorek 25 kwietnia przypada Święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.                                                                                              6. Jak w każdą środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy po Mszy św.wieczornej.                                                                                                                7.W czwartek, 27 kwietnia o godzinie 18.30 w Sanktuarium Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Słupsku zostanie odprawiona kolejna Msza Święta z cyklu spotkań mężczyzn, którzy na zakończenie zostaną zawierzeni w opiekę św. Józefa.Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Jarosław Kwiecień, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.                                                                                                               
8.W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
9.W sobotę 29 kwietnia Święto św. Katarzyny Sienejskiej dziewicy                             i doktora Kościoła, Patronki Europy.
10. Zachęcamy do nabycia  i lektury czasopism katolickich,„ Gościa Niedzielnego” i            „ Niedzieli”.
11. Za jakikolwiek dowód życzliwości, wsparcie duchowe   i materialne                          naszego kościoła oraz klasztoru, wszystkim Ofiarodawcom Siostry składają serdeczne „ Bóg zapłać”.

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji.

III Niedziela Wielkanocy 30.04.2017r.

1.Dzisiaj trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Wczytujmy się z ochotą i rozważajmy Słowo Boże zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
2.Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach.
3.W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi Matce Bożej. Przez cały miesiąc Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej będzie odprawione w dni powszednie po Mszy św., wieczornej a w niedzielę i Uroczystości o godz. 17.30.
4.1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
5. 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu będą odprawione o godz.7.00 , 10.00, i o 18.00.
6. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
7.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
8.W tym tygodniu patronują nam:
 2 maja – św. Atanazy (295 – 373) bp. Aleksandrii, doktor Kościoła
 4 maja – św. Florian (+304) męczennik, patron strażaków,
 6 maja – św. Filip i Jakub, Apostołowie.
9.2 maja przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarnijmy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapominajmy też o wywieszeniu flag.
10. Polecamy czasopisma katolickie.
11. Za jakikolwiek dowód życzliwości, wsparcie duchowe i materialne                          naszego kościoła oraz klasztoru, wszystkim Ofiarodawcom Siostry składają serdeczne „ Bóg zapłać”.

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 16.04.2017r.

1.Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Niech te dni zwycięstwa życia nad  śmierci a będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów mogli zawsze śpiewać radosne „Alleluja – Jezus Żyje.”
2.Msze Święte w Niedzielę Wielkanocną – Rezurekcja o godz. 6.00, o godz. 10.00 i o godz. 18.00.
3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 7.00; 10.00; i 18.00.
4.Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego codziennie po Mszy św. wieczornej. W piątek o godz. 15.00.
5.Najbliższe dni stanowią Oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie. Z tej racji w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
6.W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.
7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00

Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji.

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2