siostry-klaryski-w-slupsku

III Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2017r.

1.Pamiętajmy,że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jakim jest Wielki Post, jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma dokonać się przede wszystkim w naszych sercach. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej o godz. 15.00 i niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 17.00.
2.Spotkanie modlitewno – formacyjne Grupy Modlitwy Ojca Pio dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00.
3.W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwie ważne uroczystości. W tym roku 19 marca przypada w niedzielę dlatego w poniedziałek 20 marca Kościół będzie obchodził Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawione o godz. 6.45 i 18.00.
4.Natomiast w sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.45 i 18.00.Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie  - wielki dar Stwórcy – jest święte  od poczęcia w łonie matki aż do śmierci dlatego domaga się poszanowania  i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.
5.W sobotę w kościele pw. św. Jacka w Słupsku będzie odprawiona  Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby , wypadku i innych okoliczności o godz.11.00. Po Mszy św. o godz. 12.15. odbędzie się pochówek na Nowym Cmentarzu w kwaterze Dzieci Utraconych.
6.W dniach od 27 do 29 marca w naszym kościele odbędą się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Mihovil Filipovic.  Szczegółowy Plan rekolekcji  znajduje się na plakacie i ulotkach w kruchcie kościoła. Rekolekcje zakończą się aktem zawierzenia swojego życia Maryi. Będzie także możliwość przyjęcia szkaplerza. Ojciec Rekolekcjonista każdego dnia od godz. 15.00 będzie służył w konfesjonale. Zespól Yam Kinneret zajmie się oprawą muzyczną rekolekcji. Serdecznie zapraszamy.
7.Polecamy prasę katolicką.
8.Za dar serca i wsparcie materialne i duchowe klasztoru Sióstr oraz kościoła składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.                                                          

  Ks. Kapelan Józef Kwieciński oraz Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji.

skrzynka-intencyjna-a 

adoracja-najswietszego-sakramentu

klaryski-slupsk-dane-kontaktowe2